14 beauty chyb, se kterými musíte okamžitě skončit

13. listopadu 2015 v 19:39 | Michaela Filoušová |  Péče o tělo

1) Nečištění kosmetických štětců - tipy, jak štětce čistit, najdete zde.

2) Bronzer na celém obličeji - bronzer používejte pouze k podtrhnutí rysů vašeho obličeje, nikoliv jako masku na karneval. :)

3) Spánek s make-upem - pokud nemáte ve zvyku se před spaním odličovat, měly byste se to naučit. Pokud se před spaním důkladně neodlíčíte, ucpou se vám póry a kůže bude stárnout rychleji.

4) Špatné používání korektoru - korektor používejte pouze tam, kde je to nutné a nedělejte ze sebe pomocí této úžasné věcičky porcelánovou panenku.

5) Používání tužky na rty pouze na obtáhnutí pusy - vypadá to velice nepřirozeně. Když už chcete tužku používat tímto způsobem, rty následně vybarvěte tužkou ve stejném odstínu.


6) Každodenní používání voděodolné řasenky - voděodolná řasenka se hůř odličuje a taky víc zatěžuje vaše řasy. Pro běžné denní líčení je pro mě jedničkou tato řasenka.

7) Nenanášení podkladového laku na nehty - základní vrstva nebo-li top coat je dle mého názoru naprostým základem. Nikdy bych si nelakovala nehty, aniž bych neměla top coat.

8) Používání nesprávného odstínu tvářenky - asi si dokážete představit, co může vzniknout ze slečny, která použije odstín své tvářenky úplně mimo mísu. Ano, přesně tak, vznikne z ní krásná Marfuška. ;)

9) Používání make-upu v nadměrném množství - tak tento bod snad ani nemusím komentovat.

10) Používání kleštiček na řasy s již nanesenou řasenkou - řasy si točte POUZE A JENOM tehdy, když ještě nemáte nanesenou řasenku. Použitím kleštiček na již namalované řasy si je minimálně poškodíte a při nejhorším polámete.

11) Špatné používání tvářenky - dokonale nanesená tvářenka by měla vypadat asi takto.

12) Přidávání odlakovače do zaschlých laků - lak tím znehodnotíte a hlavně změníte jeho životnost i konzistenci. Existují tzv. Thinnery, které se přidávají do zaschlých laků a jsou běžně dostupné v drogeriích. Já odlakovač používám k naředění laku, ale při dalším použití je lak stejně zaschlý, takže letí do koše.

13) Staré šminky - kosmetika má taky nějakou dobu "trvanlivosti", stejně jako potraviny. Používáním staré kosmetiky si můžete přivodit kožní onemocnění, jako jsou např. ekzémy.

14) Přehnané namáčení štětce řasenky do tuby - pokud máte pocit, že čím víckrát štěteček do řasenky namočíte, tím bude výsledek vašeho líčení lepší, jste na omylu. Neustálým namáčením do tubičky stlačujete vzduch a ten pak napomáhá k rychlejšímu vyschnutí řasenky.

Děláte některou z těchto chyb?

 


Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 13. listopadu 2015 v 20:01 | Reagovat

1 a 7 dělám :D No štětce bych asi měla umývat, ale kdo na to má myslet :D A nehty už mm tak zničené, že by mi ani podkladový lak nepomohl :D
S 11. bodem moc nesouhlasím. Pak bych ani řasenku nemusela používat, protože by stejně řasy nešly vidět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.